

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 220 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 63 V |
| Life (Hours) | 7000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Packaging | Bag |
| Height - Seated (Max) | 22 mm |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26995
Ext.Price$0.26995
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26995 | $0.26995 |
| 10 | $0.24265 | $2.42650 |
| 50 | $0.21811 | $10.90550 |
| 100 | $0.17376 | $17.37600 |
| 500 | $0.13842 | $69.21000 |
| 1000 | $0.12870 | $128.70000 |
| 3000 | $0.11966 | $358.98000 |
